Põhjamaad on sotsiaalse usalduse poolest maailmas esirinnas. See aitab kaasa nii majanduse, üksikisikute kui ka kogu ühiskonna soodsale arengule. Mida suurem on sotsiaalne usaldus, seda vähem on vaja kulutada riigi raha kontrollmehhanismidele, samuti on inimesed varmad makse maksma ja ühiskonda muul moel panustama.
PMNi heaoluühiskonna teemade nõuniku Merle Kuuse sõnul on Põhjamaades nii selgelt esile kerkiv kõrge sotsiaalne usaldus ja suur õnnetase omavahel seotud: „Kui inimesed usaldavad oma riiki, kaaskodanikke ja tööandjat, siis on neil ka tunne, et nad saavad ise oma elu juhtida, mitte ei karda, et nendest sõltumatud asjaolud nende eesmärke takistavad. Nii on nad ka õnnelikumad ja rahulolevamad.“ Ta lisab: „Põhjamaadest tuntud sõnad, nagu „fika“, „hygge“ , „lagom“ ja „kalsarikänni“ väljendavad kõik õnnelikku ja mõnusat elustiili. Samuti teavad põhjamaised ettevõtted, kui väärtuslikud on õnnelikud töötajad, ning on asunud looma õnnelikke töökohti. Õnnelikud inimesed on oma töös tõhusamad, loomingulisemad, rohkem pühendunud ja valmis oma tööd hästi tegema.”
Merle Kuusk lisab, et käesoleva taskuhäälingu üks eesmärke on uurida, kuidas õnne ja usaldust mõõta ja kasvatada ning kuidas aitavad need kaasa ettevõtte edukusele. PMNi Eesti esinduse direktori Christer Haglundi juhtimisel avavad teemat raporti ”Trust – the Nordic Gold” autor Ulf Andreasson, Estonian Business Schooli Executive Education juhataja Jari Pekka Kukkonen ja Testlio asutaja ning Chief Testing Officer Kristel Kruustük.
Antud taskuhääling on neljas osa ingliskeelsete podcastide sarjast „Nordic Sustainable Economy“, kus uuritakse, millele toetub kestlik majandussüsteem ning mis rolli mängib seal ring- ja biomajandus.
Kuula podcasti Äripäeva raadiost.