„Sisu“ on mõiste, mis viitab vapruse, vastupidavuse, meelekindluse, ühtekuuluvuse ja püsivuse kombinatsioonile - omadustele, mis on kujundanud mitte ainult terve rahva saatust, aga ka soomlaste igapäevaelusid. Keeleliselt võib „sisu“ viidata „stoilisele otsustavusele, vastupidavusele, julgusele, vaprusele, tahtejõule, vastupidavusele ja vastupidavusele.” See on „tegevusele orienteeritud mõtteviis”. Sisuga ei kiidelda, vaid „lastakse oma tegudel rääkida”.
Raamat „Vaikus“ räägib sellest, et meie kärarikkas maailmas on vaikus järjest hääbuvam loodusvara. Kas vaikus on rohkem kui lihtsalt helide puudumine? Ja kas on olemas sellist nähtust nagu täielik vaikus? Lisaks välisele vaikusele vajame me ka sisemist vaikust. Kuidas see võiks välja näha ja kuidas seda saavutada?
Populaarse kirjaniku Joanna Nylundi „Vaikus - Vaikuse taastava jõu kasutamine mürarikkas maailmas“ on isiklik uurimus rahu, vaikuse ja tervenemise võimalustest, mida võib leida neist üksikutest väärtuslikest hetkedest, mil heli puudub. Raamatus on põimunud teaduslikud uuringud, intervjuud osalistega ja kaasaegsed rakendused – „Vaikus“ innustab leidma uusi viise, kuidas vaikust kui tervislikku tööriista oma ellu lisada ja selle eeliseid täiel määral ära kasutada.
Joanna Ulfsdotter Nylund on sündinud ja kasvanud Soomes. Ta alustas oma kirjanikukarjääri juba 15-aastasena, kui hakkas kirjutama muusikaarvustusi kohalikku ajakirja. Joanna õppis ülikoolis inglise keelt ja kirjandust ning elas pärast kooli lõppu mõnda aega Ühendkuningriigis. Ta on töötanud tõlkija, ajakirjaniku, sisulooja ja fotograafina. Praegu elab Joanna koos oma elukaaslasega Helsingis, kus kirjutab Soome ajalehtedele ja -kirjadele kultuuri, kirjanduse ja ajaloo teemadel. Lisaks kirjutab Joanna artikleid Soome välisministeeriumi hallatud portaalile ThisIsFinland ja SCAN Magazine'ile.