Ligipääsetavus kõigile

Nathan Anderson/ unsplash

Põhjamaade Heaolukeskus juhib Põhjamaade puuetega inimeste Koostöö Nõukogu tööd, kus on kolm fookusvaldkonda: inimõigused, säästev areng ja liikumisvabadus. Nõukogul on nõuandev roll ja see koosneb 16 eksperdist, kellest pooled on Põhjamaade valitsuste ja pooled riikide puudega inimeste organisatsioonide määratud eksperdid.

Selleks, et kombineeritud nägemis- ja kuulmispuudega ning pimekurtusega inimesed saaksid ühiskonnaelus osaleda võrdsetel tingimustel on Põhjamaade Heaolukeskus välja töötanud erinevad tegevused ja juhendmaterjalid. Veebinaride sari tutvustab ja õpetab kehatunnetuslikke väljendusi, mida on võimalik kasutada spetsialistidel ja lastevanematel, kes tegelevad nägemis- ja kuulmispuudega, pimekurtusega, vaimupuudega ning ebatüüpilise suhtlusega inimestega.

Heaolutehnoloogia ennetab, aitab ja pakub heaolulahendusi. Hoolekandetehnoloogia ei piirdu ainult eakate ja puuetega inimestega, vaid hõlmab laia valikut teenuseid kogu avalikus sektoris. Vaata ka uuringu „Tööelu tulevik: tehnoloogia ja digivahenditega suurema kaasatuse poole“ kokkuvõtet eesti keeles.

Integreeritud kaughooldus” keskendub sellele, kuidas sotsiaalteenuseid, esmatasandi arstiabi ja eriarstiabi Põhjamaades kauglahenduste abil koordineerida.

iHAC – Integrated healthcare and care on Põhjamaade koostöö integreeritud tervishoiu ja hoolekande valdkonnas, mida toetavad kauglahendused. Projekti juhivad Maameditsiini Keskus, Västerbotteni piirkond ja Põhjamaade Heaolukeskus.

Põhja-ja Baltimaade puudepoliitika ja praktika kohtumised on toimunud aastast 2019 Põhja-ja Baltimaade sotsiaal-ja tervishoiu valdkonna projekti raames. Nendel kohtumistel vahetatakse infot ja arutatakse huvipakkuvaid koostöö kohti edasises puudepoliitika tegevuses. Septembris 2024 toimunud III kohtumisel oli teemaks ligipääsetav kriisivalmidus ja kommunikatsioon.

Telli uudiskiri

  • Uudised
  • Sündmused
  • Toetuste tähtajad
  • Uurimisraportid